2/B Taşınmazlarının Satışında Süre Uzatımı Düzenlemesi


DUYURU !

2/B TAŞINMAZLARININ SATIŞINDA SÜRE UZATIMI DÜZENLEMESİ

6292 sayılı Orman Köylülerinin Kalkınmalarının Desteklenmesi ve Hazine Adına Orman Sınırları Dışına Çıkarılan Yerlerin Değerlendirilmesi ile Hazineye Ait Tarım Arazilerinin Satışı Hakkında Kanun hükümlerinin yürütülmesine ilişkin olarak ;

1)      07/09/2016 tarihli ve 29824 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 6475 sayılı Kanunla 6292 sayılı Kanuna ‘Geçici Madde 4’ eklenerek bu maddenin yürürlüğe girdiği 07/09/2016 tarihi itibariyle 6292 sayılı Kanun kapsamında

 

a)      Süresi içerisinde başvuru yapmayanlara,

 

b)    Yapılan tebligata rağmen taşınmaz bedelini süresinde ödemeyenlere,

 

c)    Taksitli satışlarda sözleşmesinde belirtilen taksitlerden ikiden fazlasını vadesinde ödemeyenlere

Altı ay süre verilmiştir.

2)      Yapılan düzenlemeye göre, başvuru ve ödeme yapmak isteyenlerin satış bedelleri, tüketici fiyatları endeksi aylık değişim oranları (TÜFE) toplamında artırılarak hesaplanacaktır.

 

3)      6292 sayılı Kanunun 6. Maddesinin onuncu fıkrasında yer alan; “Hak sahibi olunmasında kanuni halefiyet, hak sahibinin veya mirasçılarının bu Kanunun yürürlüğe girdiği tarihten sonra noter tarafından düzenlenecek muvafakatname vermeleri halinde ise akdi halefiyet hükümleri geçerlidirHükmü 6745 sayılı Kanunla süre uzatımından yararlanacak olanları da kapsamaktadır.

 

4)      Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi almak isteyen vatandaşlarımız,

 

Başiskele, Derince, Gölcük, İzmit, Kandıra, Karamürsel, Kartepe ilçeleri için

 

0 262 317 20 00 – 24 20 Dahili

 

Çayırova, Darıca, Dilovası, Gebze, Körfez ilçeleri için

 

0 262 317 20 00 – 25 13 Dahili

 

Numaralı telefonları arayabilirler.

Diğer Duyurular
İlimizdeki TMSF Satışları Hazineye Ait Tarım Arazilerinin Satışı Başladı Hazine taşınmazlarının kiralanmasında önemli fırsatlar.. 2/B Taşınmazlarının Satışında Başvurular 07.03.2018 tarihine kadar uzatılmıştır. Orman Arazilerinin Satışı Haberleri Hakkında Duyuru Personelimizin lojman talepleri için Boş Lojman Listemiz yayınlandı. OHAL Kapsamında Kapatılan Kurumlar Hakkındaki Başvurular El Konulan Kurumların Alacakları Hakkında Basın Duyurusu Dilovası İlçesinde (Diliskelesi Mah.) 2/B Taşınmazlarının Satışı Devam Ediyor Hazine İle Hissedar Olduğunuz Taşınmazlardaki Hazine Hissesini Doğrudan Satın Alabilirsiniz.